آیا چراغ ها دارای طراحی و کاربرد متفاوتی در خودرو هستند؟

برای  پاسخ به این سوال و آشنایی با انواع چراغ ها در خودرو به خصوص چراغ های تولید شده توسط کمپانی نیسان ، با ما همراه باشید....
به طور کلی از جمله قطعاتی که در خودرو از اهمیت ویژه ای برخوردار است، شامل چراغ های خودرو می باشدکه از نظرظاهری و از نظر ایمنی دارای ظرافت های خاصی هستند، به طور مثال انتشار یا رفلکس نور در چراغ ها بیشتر از اهمیتی که برای راننده دارد، برای خودروهای مقابل نیز با اهمیت تر می باشد و برای همین نور چراغ های جلو به صورت زاویه دار می باشد که این امر در چراغ های خودروهای نیسان نظیر (چراغ جلو ماکسیما، چراغ جلو مورانو، چراغ جلو تیاتا، چراغ جلو رونیز ) به صورت خاصی طراحی شده است، چراغ های زنون خودروهای جدید شرکت نیسان درون یک عدسی قرار گرفته که سبب افزایش کارایی و دید راننده و عدم ایجاد مشکل برای خودروهای روبه رویی می باشد. 
انواع چراغ های خودرو:
چراغ جلو: شامل نور بالا نور پایین و چراغ کوچک می باشد.
چراغ خطر عقب: شامل چراغ ترمز و چراغ کوچک عقب می باشد.
چراغ راهنمای روی گلگیر: یک وظیفه دارد که آن هم نشان دادن تمایل راننده به گردش به سمت چپ و راست برای خودروهای اطراف.
چراغ ترمز عقب: برای اعلام ترمز گیری به خودروهای عقب مورد استفاده قرار می گیرد و دارای نوری قرمز رنگ که از فواصل دورتر قابل مشاهد باشد.
چراغ پرژکتور: اهمیت این چراغ در زمان مه آلود بودن هوا می باشد که مانع از برگشت نور به سمت راننده و ایجاد اختلال در بینایی راننده می گردد و به همین منظور از نور پرژکتور که پایین سپر نصب می گردد، استفاده می شود. در بعضی از پرژکتورها مثل ماکسیما قسمتی به نام    cornerlamp  وجود دارد، که در صورت روشن بودن چراغ های جلو و استفاده از راهنما به هر سمت، همان سمت این چراغ روشن شده و وظیفه روشن کردن کنار جاده را برای دید بهتر راننده هنگام دور زدن بر عهده دارد.
چراغ دنده عقب:با نور سفید و نسبتا قوی، مشخصه حرکت به سمت عقب می باشد که در خودروهای جدید به علت کاهش خطای تشخیص چراغ دنده عقب به یک عدد کاهش پیدا کرده همانند چراغ عقب مورانو و یا ایکست ریل ،به طورکلی چراغ ها به صورت هالوژن و یا  زنون و یا به صورت ال ای دی  طراحی شده اند، که هر کدام کارایی خاص خود را دارند.
برای مثال در خودروهای پیکاپ و رونیز از نوع هالوژن و در مورانو و تیاتا از نوع زنون استفاده شده است.

چراغ جلو ماکسیما

فروش چراغ جلو ماکسیما، چراغ خطر عقب ماکسیما و سایر چراغ های کمپانی نیسان همراه با نصب :

فروشگاه اینترتی جت با ارائه انواع چراغ های نو و استوک نظیر( چراغ جلو استوک ماکسیما، چراغ جلو استوک مورانو، چراغ جلو استوک تیانا و سایر چراغ های قشقایی کمپانی نیسان را، با ضمانت و کیفیت مناسب در اختیار شما مشتریان عزیز و ارجمند همراه با نصب قرار می دهد.