در هنگام خرید گیربکس استوک باید به چه نکاتی توجه کرد؟
فرض نمایید، شما به عنوان یک مشتری نیاز به خرید گیربکس استوک ماکسیما دارید، و هیچ اطلاعی از قیمت گیربکس استوک ماکسیما  ندارید، فروشگاه اینترنتی جت در این مقاله سعی بر این داشته تا شما مشتری عزیز و ارجمند را  با ذکر نکات بسیار با اهمیت در جهت سلامت این قطعه ی بسیار مهم خودرو  آشنا کند.

به طور کلی در هنگام خرید گیربکس استوک باید به مواردی نظیر سلامت ظاهری و بوی روغن گیربکس موجود در کارتل توجه کرد، به عنوان مثال هر گونه ترک و یا شکستگی در ظاهر گیربکس استوک سبب ایجاد مشکل و عدم کارایی مناسب می گردد و هر گونه بوی نامتبوع از روغن موجود در کارتر نشان دهنده وجود مشکل در صفحات فیبری داخل گیربکس بوده که باید در هنگام خرید به این موارد توجه داشت. گیربکس های استوک بهتر است قبل از نصب مورد بررسی قرار گرفته و حتی المقدور کاسه نمد ها و فیلتر گیربکس با نمونه ی جدید تعویض گردد و همین طور باید از فروشنده گارانتی و ضمانت لازم دریافت کرد، که اصولا بعد از تست عملکرد و رانندگی، سلامت گیربکس مشخص می گردد.
 انواع گیربکس های وارداتی:
 معمولا گیربکس های استوک در کشور ما وارداتی بوده و گاها تفاوت هایی با نمونه های موجود داخلی دارد برای مثال از گیربکس استوک ماکسیما و یا گیربکس استوک مورانو نمونه هایی در بازار موجود است، که به عنوان گیربکس طرح در بازار به فروش می رسد، این گیربکس ها به دو دسته تقسیم می شوند در یک مدل فقط قطعات داخلی گیربکس مورد استفاده قرار می گیرد و پوسته آن کارایی ندارد، ولی در مدل دیگر با تعویض پوسته ی جلو و یا همان پوسته استارت می توان این گیربکس را به طور کامل بر روی خودرو نصب کرد و مورد استفاده قرار داد. 
معمولا گیربکس های وارداتی از مناطق مختلف دنیا وارد شده و در بعضی از کشورها مورد استفاده قرار می گیرد و دلیل این امر قیمت پایین تر و هزینه کمتر نسبت به مدل آکبند آن می باشد. گیربکس های استوک معمولا بین خودروهای سواری و شاسی در مواردی یکسان می باشد برای مثال گیربکس مورانوی A/T با گیربکس ماکسیما یکی بوده و فقط در قسمت پوسته ی گلدانی به علت فورویل بودن اختلاف دارند که با اندکی تغییرات توسط کارشناس مربوطه می تواند مورد استفاده قرار گیرد. 

تعویض روغن گیربکس استوک در زمان نصب:
بهتر است بعد از تعویض گیربکس، روغن گیربکس را دوباره تعویض کرد، که این امر سبب خارج شدن ناخالصی های موجود در گیربکس به علت قرار داشتن در شرایط نامناسب انبارداری می تواند به وجود آمده باشد. 

به طور کلی در بازار امروز با توجه به نوسانات ارزی قیمت گیربکس استوک، می تواند متغییر باشد، برای مثال گیربکس استوک ماکسیما که فابریک می باشد حدود بیست درصد گران تر از گیربکس طرح می باشد و این موضوع در مورد گیربکس های مورانو حدودا سی الی سی  و پنج درصد می باشد، ولی به طور کل اگر تغییرات گیربکس های طرح توسط یک کارشناس مجرب صورت گیرد کارایی این دو مدل گیربکس تفاوتی نداشته و عملکرد یکسانی دارد.
فروشگاه اینترتی جت:
فروشگاه اینترتی جت با ارائه ی انواع گیربکس های استوک و تضمین کیفیت به علت دارا بودن تعمیر گاه تخصصی و مجهز امکان نصب و ارائه گارانتی مکتوب را دارد و قیمت تمام شده ی گیربکس نسبت به عرف بازار  پایین تر می باشد. و ضمنا جهت اطلاع از قیمت گیربکس استوک ماکسیما، قیمت گیربکس استوک مورانو و سایر قطعات می توانید به لینک JAT.IR مراجعه فرمایید.