آیا دارای خودروی ماکسیما هستید؟ اگر بله، چقدر از خودروی خود شناخت و آگاهی دارید؟

ما سعی کرده ایم در این مقاله ، اطلاعات و توضیحات بسیار مفید و کاربردی را از خودروی ماکسیما، به نقل از مهندس عزیزی، مهندس مکانیک خودرو در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.
خودروی ماکسیما یک خودروی طراحی شده توسط نیسان ژاپن و شرکت اینفنیتی آمریکا می باشد، که داری موتور سه هزار سی سی و سه هزار و پانصد سی سی می باشد که برای بازار ایران از موتور30  VQ یا همان موتور سه هزار استفاده شده است و ضمنا از یک گیربکس چهار سرعته که توسط شرکت ZF طراحی شده است بهره می برد، و این خودرو دارای اتاق کشیده و جا دار و وزنی در حدود یک تن و چهارصد کیلو گرم می باشد بیشترین وزن خودرو، در قسمت جلو به علت وجود موتور و گیربکس جمع شده است ولی در قسمت عقب دارای وزن کمتری بوده و به همین علت در بعضی از دست انداز ها قسمت عقب خودرو دارای کوبش خاصی می باشد.
انواع مدل ماکسیما: دنده ای و اتوماتیک، خودروهای ماکسیما دنده ای از نظر آپشن و سیستم محرکه و سیستم تعلیق کاملا شبیه سیستم ماکسیما ی اتوماتیک بوده و فقط دارای تغییراتی در سیستم پشت آمپر و شکل دسته دنده نسبت به یکدیگر می باشند.
فروشگاه اینترنتی جت: فروشگاه اینترنتی جت با مدیریت فنی مهندس محمد عزیزی، مهندس و کارشناس فنی خودروهای ژاپنی با بیش از بیست سال سابقه کار، عرضه کننده کلیه قطعات آکبند و استوک ماکسیما نظیر ( گیربکس استوک ماکسیما، لوازم استوک ماکسیما، چراغ استوک ماکسیما، لوازم کامل موتور استوک ماکسیما ) و سایر قطعات مرتبط با این خودرو در کل کشور می باشد.
سیستم داخلی اتاق:  در سیتم داخلی اتاق از یک داشبورد زیبا و به رنگ کرم روشن و تیره استفاده شده است و سیستم رادیو پخش به صورت کاست و سی دی می باشد. که سیستم سی دی آن قابلیت پخش ام پی تری را ندارد ولی به علت دارا بودن تیوتر و باند در قسمت روی درب و طاقچه عقب دارای صدای مطلوبی می باشد، و در سیستم داخل اتاق ماکسیما سیستم صندلی ها دارای نشمینگاه راحت و خوب در جهت آسایش سرنشین طراحی شده اند که از پارچه ای بسیار مرغوب برای روکش صندلی و رودری ها خودرو استفاده شده است. هر صندلی دارای یک پشتی بوده و صندلی سمت راننده علاوه بر پشتی قابلیت تنظیم گودی کمر را دارا می باشد. و کمربندهای جلو که برای صندلی های جلو در نظر گرفته شده دارای پریتیشن ( پیش کشنده)  بوده ولی  کمربندهای  عقب به صورت ساده طراحی شده است.خودروهای ماکسیما که توسط شرکت پارس خودرو برای بازار داخل تولید شده اند، دارای سیستم ایموبلایزر( نبوده و سیستم دزدگیر ساده استفاده می گردد. که فقط توسط ایجاد صدای آلارم بوق و عدم استارت زدن خودرو از خودرو محافظت می کند.

 سیستم ایربگ : دارای دو عدد کیسه هوا بر روی داشبورد و سمت راست و ایربگی دیگر بر روی قلبیلک فرمان می باشد که با دارا بودن یک واحد بونیت کنترل که زیر کنسول وسط صندلی های جلو تعبیه شده است وظیفه فعل کردن سیستم ایربگ درهنگام ضربات شدید و تصادف را بر عهده دارد.

مهم ترین عیب های رایج در خودروی ماکسیما:
خودروی ماکسیما به علت سبک بودن قسمت عقب در هنگام بارندگی و لغزندگی جاده بسیار مهم است که با سرعت کمتر حرکت کرده و مانع از انحراف خودرو شد. و به همین منظور در خودروی ماکسمیا سلامت کمک های عقب از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و به منظور کاهش این مشکل  می توان از لاستیک های پهن تر استفاده گردد که سبب کاهش این مشکل می گردد.
در خودروی ماکسیما به علت قدرت بالای موتور وخرابی زیاد دسته موتور ها و گران بودن دسته موتور های اصلی بهتراست در ابتدای حرکت از وارد کردن فشار بیش از حد به خودرو و موتور خودداری کرد که این امر سبب افزایش طول عمر دسته موتور می گردد.
سخن پایانی مهندس عزیزی مدیر فنی خودروهای کپانی نیسان : 

به منظور حفظ سلامت موتور به علت حرارت بالا و عدم رسوب روغن موتور بهتر است از روغن  موتورهای مرغوب استفاده کرد.و در کیلومتر معین آن را تعویض نمود در سیستم ترمز نیز بهتر است از لنت های سرامیکی و داری رنگ روشن استفاده گردد که سبب بهبود ترمز گیری و افزایش طول عمر دیسک چرخ می گردد.بهتر است در خودروی ماکسیما روغن گیربکس را هر چهل هزار کیلومتر تعویض کرد و از روغن های استاندارد DXTRONI II  و بالاتر جهت افزایش طول عمر گیربکس استفاده گردد.مهندس عزیزی متخصص و کارشناس خودروهای ژاپنی در خدمت همه شما مشتریان عزیز و ارجمند در تعمیرگاه ماکسیما در کرج آماده خدمت رسانی می باشد، شما حتی در صورت نیاز می توانید با شماره کارشناس ما، از طریق لینک زیر  تماس گرفته ، و قبل از مراجعه به تعمیرگاه نیاز خود را ازطریق کارشناسان مجرب، بررسی نموده و از  قیمت لوازم استوک ماکسیما و آکبند از طریق وب سایت Jat.IR اطلاع داشته، و سپس برای هر کاری اقدام فرمایید.

تعمیرگاه ماکسیما در کرج